Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

Potrzebujesz aparatu do terapii ultradźwiękowej? Kliknij tutaj

Obecnie fizjoterapeuci coraz częściej stosują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż odpowiednio aplikowane ultradźwięki mają bardzo korzystne działanie na ludzkie zdrowie. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do redukowania napięcia mięśniowego, usprawnienia przepływu limfy oraz uśmierzania bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem właściwego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – jak działa?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko 100 lat, bazuje na dwóch typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – ścięgien, blizn, wiązadeł czy stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku lub przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają pozytywny wpływ na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne czy przenośne?

Istnieją dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów czy też przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym zakupem.

Dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Close