Badania psychologiczne operatorów

badania operatorów Kęty, badania operatorów Bielsko

Są potrzebne do tego, by stwierdzić, czy określona osoba jest wstanie pracować jako operator wózka lub innego pojazdu. Mimo, że wielu badanych się ich boi, kiedy nie dręczą nas zaburzenia psychiatryczne, ich przejście nie powinno przyprawić nam jakichkolwiek kłopotów. Jak więc wyglądają badania operatorów pojazdów? Jakich rzeczy należy się po nich spodziewać?

Badania operatorów – ankieta

Na początku badania przyszły operator uzupełnia stworzony przez psychologa kwestionariusz. Ma w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące działania w różnych, szczególnie problematycznych przypadkach. Po sprawdzeniu formularza kandydataubiegającego się o uprawnienia, prowadzący będzie potrafił stwierdzić, jak sprawnie reaguje na stres oraz zbadać jego inteligencję lub dojrzałość społeczną. Zawartość kwestionariuszy zależy od tego, jaki zawód wybrał ubiegający się o uprawnienia. Pierwsza część badania operatorów często wywołuje duży stres, jednak jej zaliczenie rzadko bywa niewykonalne.

Psychotechniczne badania operatorów

Ostatni etap badania operatorów wymaga zastosowania specjalnie opracowanych urządzeń. Poszczególne zadania badają takie umiejętności jak prędkość reagowania lub podejmowanie wyborów w przypadkowych przypadkach. Powinniśmy pamiętać, że czasem ten element testów może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, jeśli przyszły operator w wywiadzie nie będzie krył nie najlepszego samopoczucia lub badanie wykaże, iż przed wizytą w poradni wypił napój wyskokowy. Zaplanowane działanie może być wówczas odłożone na inny termin lub – gdy przyczyną jest spożycie alkoholu – nawet odwołane.

Dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]

Close