Garść informacji o leczeniu starczowzroczności

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o leczeniu starczowzroczności Kraków, znajdziesz na voigtklinikaoka.pl.

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z naturalnych procesów wynikających ze starości. Jej oznaką jest utrata zdolności widzenia na krótkie odległości, co właściwie przeszkadza w pisaniu, użyciu laptopa i smartfona, czytaniu gazet, a także realizowaniu wielu codziennych czynności. Starczowzroczność jest konsekwencją osłabienia zdolności akomodacji oka bądź jej zupełnej straty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być przepisanie szkieł korekcyjnych, aczkolwiek powoduje to trudności. Szkła do bliży zakłócają dostrzeganie dali, okulary progresywne bywają przeważnie drogie, a modele dwuogniskowe nie zawsze są komfortowe. Doskonałym wyjściem może być tym samym pozbycie się presbiopii w trakcie zabiegu.

Leczenie presbiopii – realizuj bez przeszkód codzienne aktywności

Jak już nadmieniliśmy, korekcja starczowzroczności umożliwia ustrzeżenie się wielu komplikacji przy wykonywaniu niezbędnych, najłatwiejszych czynności. Ludzie dotknięte tą chorobą (wypada zaakcentować, iż w niektórych przypadkach pierwsze oznaki starczowzroczności przejawiają się niedługo czterdziestce) mają problemy z czytaniem czy korzystaniem z komputera, jak również robieniem zakupów (w gruncie rzeczy ogranicza możliwość przeczytania ceny produktu) bądź podróżami komunikacją publiczną (problemy z korzystaniem z rozkładów jazdy). Ponadto, odwrotnie do miopii, starczowzroczność nie jest kompensowana przez możliwość dokładniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie okularów bywa dla chorego niekomfortowe. Nie należy również zapominać, iż wada ta się nieustająco pogłębia, a każde następne dwa lata przynoszą zazwyczaj osłabienie widzenia o blisko 0,25 dioptrii.

Leczenie presbiopii – eliminacja wady w czasie pojedynczego zabiegu

Poza korekcją przy pomocy szkieł korekcyjnych, możliwe jest również leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę korzystania z okularów. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są też rozwiązaniem, żeby w toku jednego zabiegu kompletnie zlikwidować wadę w obu oczach.

Dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Close