Korekcja wzroku – bezpieczne, nowoczesne zabiegi

voigt kraków, korekcja wzroku kraków, centrum oka

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można skorygować uciążliwe i częstokroć niebezpieczne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekta wzroku – zabieg bezpieczny oraz mało inwazyjny

Jeszcze dekadę temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do dobierania okularów ewentualnie soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekcji umożliwiające leczenie krótkowzroczności, astygmatyzmu, nadwzroczności, jak również wielu innych chorób. Nadzwyczaj popularna jest laserowa operacja wzroku wyróżniająca się ogromną efektywnością. Taka korekta wzroku jest bezpieczna i mało inwazyjna, a pacjent prędko powraca do zwykłego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, w której pracuje biegła kadra lekarzy, specjalizujących się w innowacyjnych metodach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać stosowną technikę leczenia, a następnie skorygować wadę wzroku. Eksperci przyjmujący w klinice okulistycznej dysponują najnowszymi aparatami diagnostycznymi, dzięki czemu mogą zidentyfikować nawet mało rozpowszechnione choroby oczu.

Klinika okulistyczna – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne zajmują się także terapią innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Innowacyjne metody jego leczenia polegają m.in. na modelowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Poza tym lekarze wykonują pomiar ciśnienia oka, będący procedurą niezbędną w wykrywaniu stanów zapalnych, glaukomy, a także pozostałych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się również mapy rogówki – jest to wymagane przed zabiegami laserowymi, np. operacją zaćmy. Korekta wad wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie także z innymi przypadkami, np. ciałem obcym w oku czy usuwaniem kaszaków.

Dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Close