Leczenie dożylne witaminą C – wlewy witaminowe

Leczenie witaminą staje się ostatnio coraz popularniejsze. Wzrastające zainteresowanie tą procedurą bierze się w głównej mierze stąd, iż kwas askorbinowy jest jednym ze związków koniecznych do prawidłowego działania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a przy tym nie jesteśmy w stanie syntezować go samodzielnie. Musimy więc dostarczyć go z zewnątrz – w codziennych posiłkach albo poprzez odpowiednio skomponowane suplementy. Te ostatnie najsilniej działają, gdy podamy witaminę C dożylnie – w niektórych sytuacjach może to mieć spore znaczenie.

Wlewy witaminy C – użycia

Dużo ludzi uważa, iż dożylne witamina C pomaga w leczeniu rozmaitych przypadłości. Wielu pacjentów decyduje się na leczenie witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak choroby autoimmunologiczne, zapalenie stawów czy borelioza. Sporo jest też głosów twierdzących, że ta metoda daje bardzo pozytywne skutki, jeśli chodzi o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją dogłębnie odżywiać i odmładzać, przyczyniając się tym samym do jej szybszej odnowy, jak również likwidować zmiany na skórze oraz przyspieszać gojenie.

Wlewy z witaminy C – o czym warto wiedzieć?

Wlewy witaminowe, tak jak każdy inny sposób leczenia, wiążą się z pewnym ryzykiem. Stąd nie wolno przystępować do nich bez omówienia procedury z lekarzem. Przede wszystkim musimy mieć pewność, że wlewy witaminy C nie będą zagrożeniem dla naszego zdrowia – jest to niezmiernie ważne w przypadku pacjentów chorych na raka, cukrzyków i innych osób z niewydolnością układu odpornościowego. Dożylne wlewy witaminy C należy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, gwarantujących uczestnictwo doktora przy procedurze cały czas.

Close