Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Próżno szukać kogoś, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie rześkości nadają jony ujemne tworzące się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a także uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu pomyślnie wpływają na nasze samopoczucie i otoczenie, tłumią nieprzyjemne zapachy oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi w wyniku wyładowania elektrycznego, oddziaływania silnego pola magnetycznego albo wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła. Dzisiaj większa część z nas żyje w sąsiedztwie setek urządzeń, takich jak telewizory, komputery czy drukarki, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Zdrowe jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, wytwarzają się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach mocno zurbanizowanych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego aby na powrót poczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w domu, należy użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają zatrzymać szkodliwe bakterie i wirusy, dym z papierosów czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i oddychanie pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze niweluje poczucie chronicznego osłabienia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, poleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w szkołach, urzędach, biurach czy szpitalach, czyli tam, gdzie kluczowe jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.

Close