Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Lśniące i perłowe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety wiele negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i sprawia, że staje się ono poszarzałe. Nie zawsze pasty wybielające są skuteczne. Jak odzyskać piękny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – gdy szczotkowanie nie pomaga

Szczotkowanie uzębienia po każdym posiłku pomaga zachować zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Cukry i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe sposoby pielęgnacyjne (żele, lakiery, nakładki), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna posiada szereg narzędzi, które przywracają zębom śnieżnobiały kolor. Jakie zabiegi są obecnie najchętniej wybierane? Stomatolodzy szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje satysfakcjonujące efekty już po kilku sesjach. Światło emitowane przez lampę jest zupełnie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – profesjonalny preparat do naświetlania

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od weryfikacji stanu uzębienia. W dalszej kolejności przy pomocy specjalnego wzornika ustala się kolor zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważny jest również dobór właściwego PH żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba skutecznie redukując przebarwienia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o piętnaście odcieni, rezultaty są zatem niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej ok. 7 dni. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.

Close